Zámek Častolovice

Orlické hory a Podorlicko

Soukromý renesanční zámek Častolovice je ve vlastnictví Diany Phipps Sternbergové, která také dohlíží na jeho provoz. Zámek leží ve východních Čechách na soutoku řek Bělé a Kněžny vedle silnice č.11 mezi Hradcem Králové a Rychnovem nad Kněžnou.
Mohutná věž zámku upoutá každého, kdo projede obcí Častolovice. Zámek sám má čtvercový půdorys o straně 60 metrů a v jeho středu je rozsáhlé nádvoří, jehož dominantou je barokní kašna z 18 století. Koruny Wilsonových topolů nabízí stín pro klidné posezení, které umocní tiše hrající klasická hudba. 

Na zámeckém nádvoří je v provozu kavárna s restaurací a kiosek. Vedle zlatých rybek v kašně žije zde ve voliérách několik druhů papoušků. Chloubou zámecké Expozice je Rytířský sál (300 m2) s malovaným kazetovým stropem. Pro bezbariérový přístup do expozice je k dispozici plošina
 pro vozíčkáře a pro nevidomé jsou připraveny speciální hmatové prohlídky.

V Zámecké galerii se konají výstavy současných umělců. Na zámku nebo v parku je možno, po domluvě se správou zámku, uspořádat svatební obřady, bankety, koncerty a jiné rodinné popřípadě podnikové oslavy.

V Anglickém parku s dlouhými průhledy a s dominující staletou lipovou alejí, byla zřízena obora s bílými daňky, jeleny Dybowského a další lesní zvěří. K nejoblíbenějším místům v parku pro děti bezpochyby patří Zámecký zvěřinec, kde si mohou pohladit, jak lamy a poníky, tak i göttingenská prasátka, kamerunské kozičky a další zvířátka. 

Paní Diana Sternbergová shromáždila okolo zámku na 150 druhů staromódních růží, které jejich milovníci přijíždí obdivovat hlavně v červnu. V Růžové a Vodní zahradě stále kvete také množství různých květin a okrasných keřů. U rybníku s ostrůvkem, kde žijí divoké kachny, byl v roce 2011 postaven altán Gloriet, který nabízí návštěvníkům občerstvení.
 
Pro nejmenší je v jeho blízkosti dětské hřiště. Součástí zámeckého areálu jsou i dvě hlídaná parkoviště vhodná i pro autobusy.
Zobrazit více

Bezbariérový přístup

Zobrazit informace o přístupnosti

Mapa

Zvětšit mapu

Otevírací doba

Duben - Říjen Út - Ne 9:00 - 18:00

V letošním roce bude zámek a expozice otevřen od 10. dubna každý den kromě pondělí vždy od 9:00 do 18:00 hodin. Poslední prohlídka v 17 hodin. Individuální prohlídka trvá jednu hodinu. Prohlídky pro nevidomé je nutné dopředu objednat na tel. 494 323 646

Vstupné

Zámek
Plné vstupné:130,00 CZK
Rodinné vstupné:390,00 CZK
Děti:90,00 CZK
Studenti:90,00 CZK
Senioři:90,00 CZK
Poznámka:Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P: 90 Kč.
Pro předem objednané zájezdy, školy a školky jsou poskytovány slevy.
Zámecký park a zvěřinec
Plné vstupné:55,00 CZK
Děti:35,00 CZK
Studenti:45,00 CZK
Senioři:45,00 CZK

Kalendář akcí

18.9.2021 17:00

2. zámecké burčákobraní

Vzdálenost: 5,99 km
Zveme na dobré moravské víno od zámeckého vinaře, posezení pod pergolou, drobné pohoštění a samozřejmě lahodný, správně načasovaný burčák.
19.9.2021

Zámecké farmářské trhy

Vzdálenost: 5,99 km
Tradiční velmi oblíbené farmářské trhy na zámku v Doudlebech nad Orlicí pokračují každý měsíc. V srpnu budou trhy více zaměřeny i na řemeslnou stránku, ty ...
3.5.2021 - 31.10.2021

Soubor výstav "Ruce vzhůru!"

Vzdálenost: 7,45 km
Výstava zahrnuje dvě zapůjčené výstavy a nově vytvořenou expozici k četnické stanici.